Neoprezbiterzy pielgrzymowali do Ziemi Świętej

7 lipca 2023 r., ks. JG

Neoprezbiterzy pielgrzymowali do Ziemi Świętej

Neoprezbiterzy zakończyli 6 lipca pielgrzymkę po Ziemi Świętej, którą rozpoczęli swoją kapłańską drogę. Pięciu księży, którzy w tym roku we włocławskiej katedrze przyjęli 10 czerwca święcenia kapłańskie, odwiedziło miejsca naznaczone obecnością Pana Jezusa, znane im dotąd z lektury Pisma Świętego i wykładów. Od 28 czerwca po biblijnych terenach oprowadzał ich ks. dr Ireneusz światek, rektor seminarium. Każdy z neoprezbiterów przewodniczył w kolejnych dniach Mszy św. prymicyjnej w Bazylice Grobu Pańskiego w Jerozolimie, Bazylice Narodzenia Pańskiego w Betlejem, Bazylice Zwiastowania Pańskiego w Nazarecie, na Górze Błogosławieństw nad jeziorem Genezaret oraz w Jerycho.

W pielgrzymce uczestniczyło 41 osób w tym 9 księży i dwóch kleryków. Poznając biblijne miejsca, pielgrzymi zgłębiali Pismo Święte przeżywając rekolekcje, odnowili przyrzeczenia chrzcielne nad Jordanem, a pięć małżeństw odnowiło swoje śluby w Kanie Galilejskiej.

Dłuższa relacja wkrótce w „Ładzie Bożym”.