Niedziela powołaniowa w Malanowie

13 listopada 2022 r., teskt: dk. MM; foto: al. PJ

Niedziela powołaniowa w Malanowie

W ramach niedziel powołaniowych alumni Wyższego Seminarium Duchownego im. bł. Stefana Wyszyńskiego we Włocławku odwiedzają kolejne parafie. W przedostatnią niedzielę roku liturgicznego, 13 listopada, siedmiu alumnów z ks. Julianem Głowackim, prefektem WSD, gościło w parafii św. Stanisława BM i św. Mikołaja Bp. w Malanowie.

Alumni dzieląc się świadectwem swojego powołania, wskazali także na to, czym jest samo seminarium, jak wygląda formacja, dzielenie się własnym doświadczeniem, a przede wszystkim osobiste spotkanie, to szansa na odkrycie i rozwój powołania.

Studenci włocławskiego seminarium spotkali się także z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania oraz dziećmi przygotowującymi się do pierwszej Komunii Świętej.

Klerycy zachęcają wszystkich do modlitwy w intencji nowych i świętych powołań do włocławskiego seminarium, któremu patronuje św. Stanisław Kostka i bł. Stefan Wyszyński.