Pielgrzymka Rowerowa Diecezji Włocławskiej wyruszyła na Jasną Górę

22 sierpnia 2023 r., ks. PK

Pielgrzymka Rowerowa Diecezji Włocławskiej wyruszyła na Jasną Górę

W liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej, 22 sierpnia, Mszą Świętą o godzinie 9.00 w parafii św. Barbary w Turku rozpoczęła się kolejna Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Włocławskiej na Jasną Górę.

Mszy przewodniczył ks. kan. Mirosław Frankowski, proboszcz miejscowej parafii.  Obecni na liturgii modlili się o błogosławieństwo Boże i łaski potrzebne dla wyruszających na pielgrzymi szlak. 26 pielgrzymów, pod kierownictwem ks. Piotra Kowalskiego, wyruszyło w trasę liczącą 265 km. W czasie pielgrzymki polecać będą Panu Bogu przez przyczynę Maryi wszystkie sprawy Kościoła, Diecezji i Ojczyzny, jak również wszystkie osobiste prośby i dziękczynienia. Na Jasną Górę dotrą 24 sierpnia, gdzie zostaną powitani wraz z pątnikami pieszych pielgrzymek z Sieradza i Zduńskiej Woli.