Pierwsze spotkanie Zespołu przygotowującego Nawiedzenie Matki Bożej i Jubileusz 900-lecia diecezji

14 grudnia 2021 r., tekst i foto: ks. JG

Ks. bp Krzysztof Wętkowski spotkał się 14 grudnia we włocławskiej kurii z Zespołem przygotowującym diecezję do Nawiedzenia Matki Bożej w Jasnogórskim Wizerunku oraz przeżywanie Jubileuszu 900-lecia Diecezji Włocławskiej, które zaplanowane zostały na lata 2023/2024.

Na pierwszym spotkaniu ksiądz biskup nakreślił zadania poszczególnych sekcji, zapowiedział konieczne do podjęcia przedsięwzięcia, a także zachęcał do twórczego podjęcia konkretnych obowiązków związanych przede wszystkim z organizacją i koordynacją właściwego przebiegu nawiedzenia i jubileuszu w całej diecezji. Zapadły już pierwsze decyzje dotyczące terminu, harmonogramu i przygotowania koniecznych dla parafii pomocy.

Biskup włocławski zachęcał, do wykorzystania w przygotowaniach możliwości internetowych, aby tworzone materiały były ogólnie i łatwo dostępne.