Sieradz: rozpoczęła się peregrynacja relikwii rodziny Ulmów w diecezji włocławskiej

2 grudnia 2023 r.

2 grudnia w parafii Wszystkich Świętych w Sieradzu rozpoczęła się peregrynacja relikwii błogosławionej rodziny Ulmów. O godzinie 18 uroczystej Mszy św. wraz z I Nieszporami I Niedzieli Adwentu przewodniczył ksiądz infułat Marian Bronikowski, kustosz sanktuarium Świętego Józefa, patrona diecezji włocławskiej. Okolicznościową homilię wygłosił ksiądz Piotr Wolny z referatu Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Diecezji Włocławskiej, który podkreślił znaczenie adwentowego czuwania  oraz przybliżył zgromadzonym życiorys błogosławionej rodziny z Markowej.

Małżonkowie Wiktoria i Józef Ulmowie wraz z dziećmi zostali beatyfikowani 7 września. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski, ich relikwie peregrunują po polskich diecezjach od 24 września. Wydarzenie zostało zainaugurowane Mszą św. na jasnogórskim szczycie podczas Ogólnopolskiej Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin. Wybrane parafie diecezji włocławskiej nawiedzać będą do 9 grudnia br.