Turek-Obrzębin: obchody Dnia Życia Konsekrowanego

5 lutego 2024 r., tekst: ks. MM; foto: PK

Turek-Obrzębin: obchody Dnia Życia Konsekrowanego

Na zaproszenie ks. kan. Stanisława Nasińskiego, w V niedzielę w ciągu roku (4 lutego) w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Turku-Obrzębinie gościła s. Marianna, bernardynka ze zgromadzenia bernardynek w Warcie.

Podczas Mszy Świętych s. Marianna dzieliła się świadectwem swojego życia, wiary oraz powołania zakonnego; mówiła również o rozeznawaniu powołania, wskazując na wielowiekową tradycję zakonów franciszkańskich.

W swoim świadectwie zwracała uwagę na prawdę, że Bóg jest i działa w życiu każdego człowieka, odwołując się do przykładów z życia - pracy na transatlantykach, doświadczenia rodziny i dzieciństwa.

Wydarzenie wpisało się w przeżywany w całym Kościele powszechnym - 2 lutego - Dzień Życia Konsekrowanego, a także w przeżywany Jubileusz 400-lecia istnienia zgromadzenia sióstr bernardynek w Warcie.