Wakacje z Bogiem dzieci i młodzieży z Koła

20 sierpnia 2023 r., ks. DS

Wakacje z Bogiem dzieci i młodzieży z Koła

Czas wakacji z Bogiem to czas wyjazdów, radości i wielu atrakcji. W dniach od 14 do 19 sierpnia br. grupa ministrantów i dziewczyn ze scholi z parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Kole pod opieką ks. Dominika Stempin, s. Anuncjaty i Lidii Cicharskiej uczestniczyła w wakacyjnym wyjeździe do Jeziornej Osady. Młodzież i dzieci wraz z opiekunami spędziła kilka dni  w  Domu prowadzonym przez Zgromadzenie Pallotynów.

Wyjazd miał na celu nie tylko aktywny wypoczynek ale także budowanie relacji z Bogiem. Nieodzownym punktem każdego dnia była poranna Eucharystia połączona z sumienną służbą ministrantów przy ołtarzu. Podczas Mszy św. śpiewem i grą towarzyszyły modlitwie dziewczyny ze scholi, a każdy dzień kończył się Apelem Jasnogórskim.

Podczas wyjazdu uczestnicy zwiedzili Zamek Krzyżacki w Malborku, a w nim m.in.: Kaplicę Wielkich Mistrzów, Letni Refektarz, salę Królewiecką, kościół zamkowy pw. NMP, Kapitularz. Oglądali również najważniejsze dokumenty, kolekcję militariów oraz wyroby artystyczne wykonane z bursztynu.

Pod czujnym okiem ratowników i opiekunów młodzież i dzieci spędzały miło czas na kąpieli w jeziorze. Dużą atrakcją był pobyt na lodowisku.

W programie znalazła się również wycieczka do Elbląga, parku trampolin Activity Park, z której młodzi wrócili pełni niezapomnianych wrażeń i emocji. Nie zabrakło też czasu na odpoczynek nad Morzem Bałtyckim, gdzie zwiedzano nadmorską miejscowość Sztutowo oraz odpoczywano na piaszczystej plaży.

Ważnym elementem wyjazdu było umacnianie wspólnoty. Wszelkie modlitwy, śpiewy, wycieczki, zabawy, posiłki, rozgrywki w piłkę nożną czy pieczenie kiełbasek, były wykonywane wepólnie. Czas pobytu szybko dobiegł końca, jednak w pamięci uczestników długo pozostaną piękne i radosne chwile.