Włocławek: Droga Krzyżowa w sanktuarium św. Józefa

3 marca 2023 r., dk. MM

Włocławek: Droga Krzyżowa w sanktuarium św. Józefa

Włocławskie sanktuarium św. Józefa w poszczególne piątki Wielkiego Postu nawiedzają różne wspólnoty, by włączyć się w prowadzenie Drogi Krzyżowej. Są to m.in. członkowie kapituł diecezji włocławskiej, księża proboszczowie biskupiego miasta, pracownicy włocławskiej służby zdrowia, Rycerze Kolumba.

3 marca swoją pielgrzymkę odbyli wychowawcy i klerycy Wyższego Seminarium Duchownego. Owoce pasyjnego nabożeństwa ofiarowali w intencji osobistego uświęcenia, nowych i szlachetnych powołań kapłańskich oraz o Boże błogosławieństwo i opiekę św. Józefa dla Włocławka i całej diecezji.

Po wspólnie celebrowanej Eucharystii, której przewodniczył ks. dr Ireneusz Świętek, rektor włocławskiego seminarium, wspólnota moderatorów i alumnów wraz z wiernymi parafii św. Józefa we Włocławku celebrowała nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Modlitwie przewodniczył ks. Julian Głowacki, prefekt Wyższego Seminarium Duchownego im. bł. Stefana Wyszyńskiego.