Włocławek: koncert Reprezentacyjnego Zespołu Muzyki Myśliwskiej PZŁ

3 lutego 2022 r., ks. PK

Włocławek: koncert Reprezentacyjnego Zespołu Muzyki Myśliwskiej PZŁ

Święto Ofiarowania Pańskiego kończy tradycyjny czas kolędowania. Dlatego parafianie św. Stanisława BM we Włocławku, w ramach obchodów 100-lecia istnienia parafii, mieli okazję uczestniczyć w koncercie kolęd w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Muzyki Myśliwskiej Polskiego Związku Łowieckiego - Capelli Zamku Rydzyńskiego.

To jubileuszowe spotkanie było możliwe, dzięki zaangażowaniu ks. prał. Sławomira Deręgowskiego oraz Grzegorza Wiśniewskiego, łowczego okręgowego PZŁ Włocławek. Zespół Reprezentacyjny PZŁ pod kierownictwem wirtuoza trąbki Mieczysława Leśniczaka, wraz z solistą Teatru Wielkiego w Poznaniu, prof. Andrzejem Ogórkiewiczem, przedstawił kolędy polskie i zagraniczne.

Licznie zgromadzeni wierni uczestniczyli w świątecznej liturgii w muzycznej oprawie Zespołu.

Mszy św. przewodniczył bp Wiesław Mering, który podsumowując część koncertową i muzyczną wyraził swoje zadowolenie z tak pięknego świadectwa muzyków i ich dzielenia się talentami.