Włocławek: misyjne spotkanie w WSD

20 października 2022 r., tekst: dk. MM; foto: ks. JG

Włocławek: misyjne spotkanie w WSD

W ramach przygotowań do rozpoczynającego się w Kościele Powszechnym w najbliższą niedzielę Tygodnia Misyjnego, w środę 19 października, odbyło się spotkanie misyjne w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku.

Kleryków odwiedzili poznańscy studenci Ola, Ania, Kasia, Emilia i Filip zaangażowani w Akademickie Koło Misjologiczne im. dr Wandy Błeńskiej (AKM). Jest to organizacja studentów działająca przy Wydziale Teologicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ale zrzeszająca środowisko akademickie z całego miasta. Studenci podzielili się z alumnami swoim doświadczeniem posługi misyjnej w Ugandzie, gdzie byli w czasie tegorocznych wakacji. Misja w Afryce przebiegała śladami dr Wandy Błeńskiej. Młodzi misjonarze poznawali tamtejszą społeczność, czynnie uczestnicząc w życiu lokalnego Kościoła, pracując fizycznie, ewangelizując i działając duszpastersko.

Po wysłuchaniu świadectwa misyjnej posługi pięciorga studentów z Poznania, wzbogaconego projekcją filmu i obejrzeniem przywiezionych z Ugandy pamiątek, do alumnów z apelem zwrócił się ks. Adam Zieliński, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w diecezji włocławskiej. Uczestnicy spotkania usłyszeli m.in. w jaki sposób można korzystać z materiałów przygotowanych przez dyrekcję krajową PDM oraz otrzymali praktyczne wskazówki do animacji misyjnej. Spotkanie zakończyła wspólna fotografia.