Włocławek: warsztaty biblijne przed kolejną edycją OKWB

28 lutego 2023 r., tekst: DD; foto: KJ

Włocławek: warsztaty biblijne przed kolejną edycją OKWB

We wtorek, 28 lutego, w ZSK im. ks. Jana Długosza we Włocławku, odbyły się warsztaty biblijne, które prowadził ks. dr Jacek Bartczak, biblista. Miały one na celu przybliżyć młodzieży z włocławskich szkół ponadpodstawowych zakres merytoryczny tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, obejmujący Księgę Powtórzonego Prawa oraz List do Hebrajczyków.

Pierwszym punktem spotkania była celebracja Słowa Bożego. W dalszej części warsztatów było łączenie online z przedstawicielami Instytutu Biblijnego Katolickiego Stowarzyszenia ,,Civitas Christiana” na czele z Agnieszką Zalewską, Krajowym Koordynatorem OKWB, którzy przebywają na odprawie koordynatorów 27. edycji konkursu w Wiknie.

Ks. Barczak w ciekawy i przystępny sposób przybliżył materiał by lepiej zrozumieć wspomniane wyżej Księgi. Młodzież zadawała ciekawe pytania i tym samym powstała merytoryczna dyskusja na temat zakresu materiału objętym w tegorocznym konkursie.

Warsztaty biblijne były zainicjowane przez włocławski oddział „Civitas Christiana” i Wydział Katechetyczny Kurii. W warsztatach uczestniczyli uczniowie miejscowych liceów imienia: ks. Jana Długosza, Ziemi Kujawskiej, Marii Konopnickiej, Kamila Baczyńskiego oraz Zespołu Szkół Elektrycznych wraz ze swoimi katechetami.

Na zakończenie pierwszych warsztatów biblijnych głos zabrał Dariusz Duszeński, diecezjalny koordynator konkursu OKWB. Podsumowując spotkanie podkreślił zainteresowanie młodzieży Pismem Świętym. Jednocześnie zachęcał do dalszego studiowania zgłębiania Biblii, co przełoży się na poznawanie Pana Boga. Podziękował też wszystkim zaangażowanym w przygotowanie warsztatów i konkursu.