Zakończenie nawiedzenia Matki Bożej w archidiecezji gnieźnieńskiej

19 lutego 2023 r., źródło: archidiecezja.pl

Zakończenie nawiedzenia Matki Bożej w archidiecezji gnieźnieńskiej

– Uczmy się budowania świętej wspólnoty Kościoła także w umiejętności upominania. Tam, gdzie jest między nami zło, nie obrażajmy się na siebie, nie żywmy nienawiści i pomsty, nie zamykajmy się w obojętności, ale reagujmy z miłością, z miłosierdziem, z odpowiedzialnością – mówił abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki, podczas Mszy św. kończącej 19 lutego peregrynację Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w archidiecezji gnieźnieńskiej.

Metropolita łódzki wygłosił homilię i przewodniczył Eucharystii koncelebrowanej w katedrze gnieźnieńskiej przez ponad trzydziestu biskupów, licznych księży przybyłych do Gniezna z całej archidiecezji gnieźnieńskiej wraz z wiernymi świeckimi, osobami konsekrowanymi, przedstawicielami stowarzyszeń, wspólnot i grup apostolskich.

Mszę św. kończącą nawiedzenie koncelebrowali m.in. przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki, abp Wacław Depo z Częstochowy oraz bp Krzysztof Wętkowski, biskup diecezji włocławskiej, która jako następna gościć będzie ikonę w jubileuszowym roku 900. rocznicy powstania. Obecni byli również generał paulinów o. Arnold Chrapkowski OSPPE oraz przeor klasztoru na Jasnej Górze o. Samuel Pacholski OSPPE. Pod koniec Eucharystii całą archidiecezję gnieźnieńską Jasnogórskiej Królowej zawierzył abp Wojciech Polak, prymas Polski.

Po Mszy św. bp Krzysztof Wętkowski, wraz z abp. Wojciechem Polakiem i abp. Stanisławem Gądeckim poświecił nowy samochód kaplicę, którym będzie przewożona Ikona Nawiedzenia w diecezji włocławskiej.

Nawiedzenie w diecezji włocławskiej rozpocznie się 22 kwietnia br. w parafii Wniebowzięcia NMP Zduńskiej Woli. Msza św. na rozpoczęcie Nawiedzenia i Jubileuszu 900-lecia sprawowana będzie o godz. 11.00.